راهنمای ثبت نام در سای اکسپلور

 

اگر یک مقاله در اسکوپوس یا وب آو ساینس دارید ممکن است طبق داده هایی که در سایت موجود است پروفایل شما آماده باشد کافیست که در آدرس زیر به صورت فارسی و انگلیسی اسم خودتان را جستجو کنید:

http://sciexplore.ir/Profiles

در صورت پیدا شدن پروفایل آن را ادعا کنید و مراحل بعدی را ادامه دهید.

در غیر این صورت از بخش “ثبت نام” آغاز کنید و پروفایل خود را خلق کنید.

http://sciexplore.ir/user/register

همانطور که در تصویر مشخص گردید روی عبارت «در سای اکسپلور فاقد پروفایل می باشم» کلیک کنید تا وارد صفحه ثبت نام شوید و اطلاعات اولیه مربوط به خودتان را وارد نمایید.

در صورتی که «شناسه نویسنده در سامانه» خالی است حتما علامت + را بزنید تا شناسه یکتای شما تولید شود.

**توجه کنید این اطلاعات به معنای نمایش آن در بخش پروفایل شما نیست و فقط برای ورود و خروج شما به سامانه استفاده می شود.

پس از ثبت نام و ورود به پنل مدیریتی خود با گزینه های زیر روبرو خواهید که جهت تکمیل آن ها اقدام نمایید تا داده های بیشتری از شما در سایت نمایش داده شود.

 • مشخصات حساب کاربری: اطلاعات اولیه شما در زمان ثبت نام را شامل می شود.
 • پروفایل فردی: اطلاعاتی که در این بخش ثبت نمایید مانند نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل و … در سایت نمایش داده خواهد شد.
 • پروفایل آموزشی: اطلاعات تحصیلی و آموزشی خود را وارد نمایید.
 • پروفایل پژوهشی: در این بخش سوابق پژوهشی خود را درج نمایید.
 • پروفایل شغلی: اطلاعات شغلی خود را وارد نمایید.
 • پروفایل مهارت‌ها: مهارت‌های عمومی و تخصصی خود را درج نمایید.
 • مدارک و گواهینامه‌ها: اطلاعاتی در خصوص کارگاه‌ها، دوره‌های آموزشی و جوایز و افتخارات خودتان بنویسید.
 • مدارک پژوهشی: درج اطلاعات مربوط به مقاله ها، کتاب، اختراع، پایان نامه و …
 • پایگاه‌های دسترسی رایگان: دسترسی رایگان و نامحدود به بانک‌های اطلاعاتی مورد نیاز پژوهشگران و متخصصان که توسط یابش فراهم شده است.

مشخصات حساب کاربری

پروفایل فردی

پروفایل آموزشی

اطلاعات دانشجویی، فارغ‌التحصیلی و یا در صورت این که عضو هیئت‌علمی، معلم، مدرس بخش خصوصی، مدرس مجازی و یا … هستید در این بخش می‌توانید ذکر کنید.

** دقت کنید که هر کدام از کشوها را باز کنید می‌توانید اطلاعات کامل‌تری از خودتان را درج نمایید. (این نکته شامل همه بخش‌ها می‌باشد.)

** با کلیک روی گزینه افزودن ADD اطلاعات ذخیره می‌شود. (این نکته شامل همه بخش‌ها می‌باشد.)

پروفایل پژوهشی

هر نوع سوابق پژوهشی شما اینجا قابل درج است. دیگران با استفاده از این بخش می‌توانند شما را بهتر بشناسند و با شما ارتباط پژوهشی داشته باشند. از اینکه اطلاعات پژوهشی خود را برای دیگران فاش می‌کنید دریغ نداشته باشید شما می‌توانید الگوی دیگران باشید و یا اینکه خودتان پروژه‌های حرفه‌ای‌تری دریافت کنید.

پروفایل شغلی

در این بخش می‌توانید سوابق شغلی خود را به هر تعداد اضافه کنید (مثلاً ممکن است شما بیش از یک سابقه‌ی شغلی داشته باشید) و در همین بخش اگر تا به حال در تشکیل شرکت‌های کارآفرین مداخله داشتید و یا اینکه به راه‌اندازی استارت‌آپی مبادرت داشته و یا موسس و یا سرمایه‌گذار بودید در سوابق کارآفرینی خود درج کنید.

پروفایل مهارت‌ها

در این بخش به مهارت‌های عمومی، تخصصی، نرم‌افزاری و سطح زبان خود امتیاز دهید تعداد نامحدودی مهارت برای خود با امتیازات مختلف با استفاده از + می‌توانید تعریف کنید.

مدارک/گواهینامه‌ها

گواهینامه‌های اخذ شده، کارگاه‌ها و سمینارها و …، دوره‌های آموزشی آنلاین و جوایز و افتخارات خود را در بخش گواهینامه‌ها درج کنید.

مدارک پژوهشی و تخصصی

تمام انواع تولیدات تخصصی، علمی و پژوهشی شما در اینجا قابل ارائه است، پیشنهاد می‌کنیم حتی کوچکترین تولیدات خود را به نمایش بگذارید. کاربران با جستجو در منابع پایگاه متوجه می‌شوند که چه چیزی در ایران تاکنون تولید شده است. (مقالات مجله، کنفرانس، ثبت اختراعات، کتاب‌ها و …..)

اگر اصل مدرک در جایی آنلاین موجود است حتما لینک دانلود قراردهید، با اضافه کردن توضیحات در رابطه با تولیدات، خود افراد تصمیم می‌گیرند از مدارک شما در پژوهش‌های خود استفاده کنند و به شما رفرنس بدهند. اگر برای دیگران پیشنهاد توسعه‌ی پژوهش دارید حتما درج کنید تا ادامه‌ی پژوهش شما توسط دیگران پیگیری شود.

اگر پاورپوینت دارید و در slidshare بارگذاری کرده‌اید، اگر ویدئو دارید و در آپارات بارگذاری کرده‌اید و … لینک آن‌ها را به پژوهش‌هایتان اضافه کنید تا درک منابع تولید شده توسط شما راحت‌تر اتفاق بیفتد. (و نیز داده‌های خام پژوهش‌هایتان، اینفوگرافی و …)

ابزارهای توسعه مهارت؛ پایگاه‌های دسترسی رایگان

دسترسی رایگان و نامحدود به بانک‌های اطلاعاتی مورد نیاز پژوهشگران و متخصصان – پایگاه‌های آنلاین یابش

 

 • آگوست 31, 2020 در9:46 ب.ظ
  Permalink

  عالی

  پاسخ
 • سپتامبر 29, 2020 در7:24 ق.ظ
  Permalink

  بسیار عالی

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code